beyond belonging III
ALMANCI!
Tiyatro ve Film Festivali
12–20 Haziran 2009

MÜZİK @ GHETTO Genuine Music Lounge
beyond belonging Almancı! Festivali

 

Açılış Partisi
12 Haziran 2009, saat 22.00’dan itibaren

DJ İpek İpekçioğlu, Dance Floor Killer Machine, Electric Migration & Special Guests DJ Superdjango aka Fatih Akın (t.b.c.) & Ceza (t.b.c.)

DJ İpek İpekçioğlu

MC of transcultural understanding olarak nitelendirilen İpek İpekçioğlu, Eklektik Berlinİstan diye tanımladığı stili ile farklı geleneksel müzikleri – Gurbet-Blues, Roman havası, türküler, oyun havaları, Balkan müziği – Break Beat, Elektro, House, Drum’n’Bass gibi elektronik müzik türleriyle harmanlayıp, Türkiye ve dünya müziğine, Avrupa ve Amerika müziğini de es geçmeden, farklı bakış açısıyla, sınırları zorlamasıyla ve tabuları yıkmasıyla tanınmakta.

Dance Floor Killer Machine

Volkan T. ve Toby Dope’dan oluşan Dance Floor Killer Machine, yeniye ve deneye açık bir DJ ikilisi. Ağırlık noktalarını oluşturan avangard elektronik müzikleriyle tiyatro sahnelerinin ve film setlerinin yanısıra dans pistlerini de fethediyorlar. Dance Floor Killer Machine sadece pikapların başında durmuyorlar, enstrümanları ve sound’larıyla da farklı performanslara imza atıyorlar.

Electric Migration

DJ Çeto ve Pasha’dan oluşan Electric Migration ikilisinin kulak zarımızı şımartan minimal Elektro ve minimal Tekno müziğinin ilham perileri arasında efsanevi Alman Tekno grubu Kraftwerk ve Synthie-Elektro kralı Fransız Jean Michel Jarre olduğu kadar Arif Sağ ve Barış Manço da bulunuyor. Parçalarını kendileri düzenleyen Yavuz Ak ve Çetin Şahin’in harmanladığı müzikte Doğu ile Batı, başka bir deyimle de Berlin Sound’u ile İstanbul Underground’u ile kucaklaşıyor.

 

Almancı Festivali Kapanış Partisi
20 Haziran 2009, saat 23.00’dan itibaren

Volkan T. & Special Guests ile HipHop Konseri
Kanakwood Lounge All Star DJ’s İpek İpekçioğlu, Don Rispetto, İdil , Pasha

Volkan T. & Special Guests ile HipHop Konseri

Volkan T., Almanya ve Türkiye’de Türkçe HipHop’un öncülerinden. Killa Hakan ve Fuat’ın Rapüstad adlı albümünün prodüktörlüğünü yapan Volkan T. aynı zamanda Hardcore ve Death Metal grupları Devil Inside ve Doom Day’de bas çalmaktadır. Volkan T.’ye eşlik eden Ruffmix Records’tan ortağı Toby Dope elektronik ve akustik gitar, synthesizer ve geri vokal ile performanslarına ayrı bir tat katıyor. İkilinin konserlerinde sürpriz sanatçılar da yer alıyor.

Kanakwoodlounge Allstar DJs İpek İpekçioğlu, Don Rispetto, İdil Üner, Pasha

Kanakwood’un salon ve lounge’ları Berlin’deki „Kanake Kültürü“nün tipik örneklerinden biri. Kanakwood ne Alman „öncü kültüre“ne uyum sağlıyor ne de memleketlerinin folkloristik değerlerini „misafir işçi dernekleri“nde korumak gibi bir niyetleri var. Hem Mainstream hem de getto kültürü onların yuvası. Bu yüzden de Kanakwood, Berlin kadar zengin bir çeşitliliğe sahip. İpek İpekçioğlu ve Don Rispetto profesyonel DJ’ler. All Stars ekibinin diğer elemanları arasında ise DJ İdil Üner, DJ Pasha ve daha bir dizi isim var.